Ősszel, 2023. október 10-én az állatvédelem projekt hét keretében az alsó tagozatos tanulókat, köztük a 2. 3. és 4.-es diákokat vittük el a Fővárosi Állat-és Növénykertbe. Nagy izgalommal várta mindenki ezt a napot, amit megelőzött egy „állati jó” tanítási nap. Az állatkertben évfolyamonként mentünk külön-külön. az idő is kedvezett nekünk, ragyogó napsütést élvezhettünk egész nap. Megnéztük a nagy emlősöket, vadállatokat, hüllőket, és a többi állatot. A fóka show mindenki számára óriási élményt nyújtott. Senkit nem zavart, ha épp ráfröccsent a víz, esetleg kicsit vizes is lett… Tapsoltak örömükben a gyerekek. Miután elfáradtak a sétában, letáboroztunk a játszótéren és mindenki kedvére játszhatott. Sok-sok élménnyel gazdagodva tértünk haza. Jó nap volt.
2022/23-as tanévben leadott sikeres pályázat után 2024. szeptemberében háromnapos osztálykiránduláson vett részt a 8.a és 6.b osztály, Zánkán a Balaton északi partján. A tanulók rengeteg programot meglátogathattak. A teljesség igénye nélkül: volt cirkuszi előadás, hadtörténeti kiállítás, katamarán hajózás. A strandolás, disco, számháború, fagyizás, strandröplabda és a csapatversenyek sem maradhattak ki. A tanulók saját klubhelységet kaptak a tábor helyszínén, ahol csocsó, kártyajátékok, léghoki is helyet kapott. A Gyerekek nagyon jó élményekkel értek haza.
2023. szeptember 15-én iskolánk tanulói már-már hagyományként részt vettek a Nagy Sportágválasztó és Nagy Hangszerválasztó rendezvényén, Budapesten. Az alsós és felsős diákjaink az egész napos program alatt 111 sportág mellett 25 hangszert is kipróbálhattak. A 3-8. osztályosokig közel 150 diákunk volt aktív és sportolt egész nap. Reméljük, folytatódik a látogatási sorozatunk eme kiváló rendezvényen a következő tanévben is.


