Tájékoztatás a 2023/2024. tanévre szóló általános iskolai beiratkozás folyamatáról
Fontos információk a 2023/2024-es tanévre szóló általános iskolai beiratkozás folyamatáról szülők/törvényes képviselők részére.
TISZTELT SZÜLŐ/ TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ!
(Amennyiben a későbbiekben módosítani kíván a már elektronikusan beküldött adatokon, akkor ezt úgy teheti meg, hogy jelzi (telefonon, e-mailben, az intézmény által meghatározott módon) az adott intézmény részére visszavonási vagy adatmódosítási szándékát. Az adatok módosítását az intézmény a KRÉTA felületén a kérés alapján elvégzi. Amennyiben a szülő visszavonja gyermeke jelentkezését, ennek következményeként a „BÁI” felületen az iskola a benyújtott jelentkezésre a szülő kérése alapján elutasító határozatot hoz, és az intézmény saját rendszerében a gyermek adatait a „Beiratkozás visszavonva” státuszba állítja. Ezen műveletek elvégzését követően Ön ismét be tudja nyújtani gyermeke jelentkezését egy másik iskolába.)
[1] Körzetes tanulónak számít jogszabály szerint az a tanköteles gyermek, aki a kötelező felvételt biztosító iskola körzetében található ingatlant otthonául használja (életvitelszerű ott lakás), és az ilyen ingatlan a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásában a tanuló lakóhelyeként vagy tartózkodási helyeként az iskolai beiratkozás első határnapját megelőző három hónapnál régebb óta szerepel.
Intézményünkben a beiratkozás a következőképpen alakul:
2023.04.20. csütörtök 8-17 óráig
2023.04.21. péntek 8-17 óráig
Monorierdei Fekete István Általános Iskola, 2213 Monorierdő, Szabadság u. 43.
Bármilyen egyéb beiratkozással kapcsolatos kérdését felteheti az alábbi elérhetőségeken:
tel:29/419-113, 30/3106210, e-mail: feketeiskola.monorierdo@gmail.com
Kérjük a beiratkozáshoz az alábbi dokumentumokat hozzák magukkal:
A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet gyermeke óvodájától – óvoda OM azonosítja, gyermekük oktatási azonosítója tekintetében. Természetesen iskolánk illetve szükség esetén a Monori Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a jozsef.villand@kk.gov.hu e-mail címen, illetve a 29/795-218-as telefonszámon a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk, a beiratkozás rendjére vonatkozó kérdések esetén.
Meghatalmazás beiratkozáshoz Etika-Hit és erkölcstan nyilatkozat
Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról Monorierdői körzethatár
Segítség az online beiratkozáshoz Szülői tájékoztató
Három év után újból farsang volt az iskolánkban! 2023. február 10-én, pénteken délután nagy volt a készülődés az alsós folyóson és a tornateremben. A korábban megszokott hangulatot tapasztalhatták meg a szülők és a gyerekek.
Először iskolánk vezetője, Hanyecz Anita oklevelekkel és apró jutalommal díjazta a Fekete István projekt hét és a tanulmányi versenyeken legjobban teljesítő alsós tanulókat.
A zsűri bemutatása után évfolyamonként vonultak fel a jelmezbe öltözött gyerekek. Nem volt könnyű dolga a zsűrinek, hiszen 147 tanuló jelmezét kellett értékelni. A szebbnél szebb, ötletesnél ötletesebb jelmezek megtekintése után a zsűri tanácskozni ment. A zsűri tagjai: Hanyecz Anita intézményvezető, Váczi Péterné, Erika néni intézményvezető-helyettes és Szelepcsényi Klaudia a Szülői Közösség képviselője volt.
A felvonulás után a tornaterembe just dance-re táncoltak a kicsik és a nagyok, de még a szülők is. A büfét, hagyományainknak megfelelően a nyolcadikos tanulók szülei üzemeltették. Minden osztály két tálca süteményt ajánlott fel értékesítésre. A tombola és zsákbamacska nyereményeinek a gyermek nagyon örültek.
Zárásként a zsűri díjazta évfolyamonként a legszebb jelmezeket. Sok gyermeknek sikerült meglepetést szereznünk a jutalommal.
Most először külön díjat is kaptak a két legötletesebb jelmez tulajdonosának.
Köszönjük a felajánlást Gáspár Tímeának és Polgár Ilonának!
Bízunk abban, hogy a sok jelmezes gyermek elűzte a telet!
Jövőre újból várunk mindenkit nagy szeretettel!
Greksa Lászlóné, Margó néni
alsós mkv.
Az 1-4. évfolyamok a tanítónénik vezetésével játékos, interaktív feladatokon keresztül ismerekedteka szakmákkal. A tanulók színes activity kártyák segítségével mutogatták el a szakmákat, Mekk Mester filmvetítésen vettek részt, majd lerajzolhatták az álmaik szakmáját.
Az 5-6. évfolyam osztályai az osztályfőnökökkel ellátogattak a helyi Demkó Kertészetbe, ahol a tanulók nagy érdeklődéssel nézték meg a fóliaházat. Ökoiskolaként fontosnak tartjuk, hogy a diákjaink környezettudatosabb életszemlélettel rendelkezzenek, és ebben szívesen segítenek a helyi szervezetek is.
A 7-8. évfolyamos diákok érdekes előadás keretén belül ismerkedhettek meg a kadétiskolával. A Magyar Honvédség toborzóirodájának egyik meghívott munkatársa szívesen válaszolt a fiatalok kérdéseire a katonaélettel kapcsolatban és a kadétiskolák nyújtotta lehetőségeiről, melyek nemcsak katonai, de civil pályára is felkészítik a tanulni vágyókat. A beszélgetés során a diákok megismerkedhettek néhány fegyverrel is, melyek a hivatásos katonák által ma használt fegyverek másolatai. A bemutató után, az osztálytermekben folytatódott a nap, ahol kötetlen beszélgetésekkel, filmekkel mutatták be a különböző mesterségeket, szakmákat.
Köszönjük az iskola tantestületének és diákjainak az aktív részvételét.
Székely Ildikó Gabriella
tanárnő
Iskolánk egyik hagyománya, a 8. évfolyam pályaválasztását elősegítő, pályaválasztási szülői értekezlet megrendezése. Ezen az eseményen a meghívott középiskolák képviselői mellett egykori tanítványaink is beszámolnak a jelen lévő szülőknek és gyerekeknek a középiskolákban szerzett tapasztalataikról.
Már vannak rendszeresen visszatérő vendégeink, ők nem egyszer kijelentik: monorierdei tanítványaikkal elégedettek, örömmel várják az újonnan jelentkezőket.
Most az alábbi középiskolák-és képviselőikkel találkozhattak az érdeklődők:
-Kiss Lajos Tanár úr, a ceglédi Bem József Műszaki Technikum és Szakképző Iskolából,
-Nagy Annamária Igazgatónő, a gyömrői Teleki László Gimnáziumból,
-Hornyák Krisztina Tanárnő, a Monori József Attila Gimnáziumból,
-dr. Jávorkáné Király Zsuzsa, nyugalmazott Igazgatónő, a Szterényi József Technikum és Szakképző Iskolából,
-Tóth Imre Tanár Úr a budapesti Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikumból,
-míg Kovács Tünde Tanárnő, pályaválasztási tanácsadóként tájékoztatta a jelenlévőket.
Részletes ismereteket kaphattunk a gyerekek választási, az intézményeken belüli továbbtanulási, szakképzési lehetőségeiről.
Szinte valamennyien hangsúlyozták az informatika, az idegen nyelvek tanulása, az érettségi megszerzésének, a hiányszakmák tanulásának fontosságát.
Utánuk meghívott, középiskolás tanítványaink tartottak beszámolókat, arról a középiskoláról, ahol épp tanulnak:
-Szatmári Sára a budapesti Leőwey Klára gimnáziumról,
-Miklós Nóra a Bem József Iskola fodrász képzéséről,
-Demkó Gábor a kispesti Ganz Ábrahám Angol Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskoláról,
-Barna Lili a megújult „Szterényiről,”
-Juhász Zsóka-és Sára a kőbányai Zrínyi Miklós Gimnáziumról, és nem utolsó sorban:
-Szabó Gergő, a csepeli Weisz Manfréd szakközépiskoláról,
-végül Hajdú Péter a fővárosi Than Károly középiskoláról, azok hétköznapjairól, élményeikről tartott, nem egyszer humoros beszámolót.
Öröm volt látni, mennyit fejlődtek, változtak, újra-és újra bizonyítva: egy gyerekben még mennyi lehetőség rejlik! Büszkék vagyunk rájuk!
Köszönjük a megjelent középiskoláknak, volt tanítványainknak, a ránk szánt időt- és figyelmet! Reméljük, hogy programunkkal segítettük nyolcadikos tanulóinkat és szüleiket eligazodni a pályaválasztás néha zűrzavaros világában.
Fényes Bata Anna, File Irén, a 8. évfolyam osztályfőnökei
1.Projekthét
2022 október 17 – október 21.
„Állati!” Állatokról az iskolában, gyerekszemmel és szívvel!
Projekt felelősök:
Fényes Bata Anna
Kovács Emília Katalin
A projekt célja:
A különböző tevékenységek során, a gyermekek tapasztalatot, élményt, ismeretet szereznek az állatokról, az állatvédelemről, az állatok tartásának helyes módozatairól. Bővül szókincsük, kifejezőkészségük, erősödnek a megismerő folyamatok, fejlődik koordinációjuk, kondicionáló képességük, manuális készségük, s közben olyan attitűdök alakulnak ki, mint érdeklődés, segítőkészség, felelősség.
A projekt feladata:
Korcsoport: 10 – 14 éves korosztály
A projekt ideje alatt a tanuló képessé válik:
A környezetében élő állatok megfigyelésére, azonosítására és tanulmányozására, környezete élővilágával kapcsolatban a környezettudatos magatartásra, annak megfigyelésére és felfedezésére, hogy az állatok miként alkalmazkodnak a környezeti feltételekhez, az állatok sokszínűségének felismerésére, az élőlények közötti hasonlóságok és különbségek felfedezésére.
A projekt ideje alatt kiemelten fejlesztendő:
Megjelenő produktum:
Kedves Szülők!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy intézményünkben, a nyári szünetben az alábbi napokon intézhetnek iskolai ügyeket: