Kedves Versenyzők! Kedves Kollégák!
A XVI. Tollforgató verseny döntőjének feladatait április 12-én 8:45 – 9:00 közt lehet letölteni az alábbi linken. Időzítetten jelenik meg a tartalom, a határidőt megelőzően nem nyitható meg!
A feladatokat 9:00 -10:00 között kell megoldani a gyerekeknek, majd a kitöltött feladatlapokat az alábbi e-mail címre kell elküldeni a tanuló nevének, évfolyamának és a tantárgy nevének feltüntetésével 10:15-ig: tollforgato@monorierdoiskola.hu.
Kérjük, a határidő pontos betartását!
A döntő eredményeit 2024.04.17-én tesszük közé honlapunkon!
Mindenkinek jó versenyzést kívánunk!
Hetedik évfolyamos tanulóink 2024. áprilisában a Bike 43 közreműködésével kerékpáros kiránduláson vehettek részt, melynek keretében a Velencei-tavat biciklizték körbe a tanulók.
A program célja, hogy minél több diáknak lehetősége legyen megtapasztalni a kerékpározás élményét, kétkeréken, fenntartható módon felfedezni az új, eddig ismeretlen tájegységeket.
Magyarország harmadik legnagyobb természetes tava kiváló kerékpáros paradicsom szép pihenőhelyekkel, széles kerékpárutakkal és gyönyörű kilátással. A kerékpáros kirándulás alatt a diákok megismerkedhettek a tó természeti és kulturális értékeivel.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy pedagógusaink nyílt órákat fognak tartani melyek időpontjai az alábbi táblázatban megtekinthetők.
Hanyecz Anita
igazgató
| 2024. április 9. kedd | 2024. április 11. csütörtök | 2024. április 12. péntek |
| 2.óra 6.a Váczi Péterné | 1.óra 1. a Gellén Éva | 1.óra 1.b Dudásné Macsuha Éva |
| 1.óra 2.a Békési Ildikó | 1.óra 5.b Kapás Gábor | |
| 1.óra 2.b Greksa Lászlóné | 3.óra 5.a Fényes Bata Anna | |
| 1.óra 3.a Leéhné Krizsán Ibolya | 3.óra 7.a Zsendej Katalin | |
| 1.óra 4.a Szabó Norbert | ||
| 1.óra 4.b Scholtz Nándor | ||
| 2.óra 4.a Nagy Zoltánné | ||
| 3.óra 4.b Vargáné Szederkényi Brigitta | ||
| 3.óra 3.b Lénárt Gábor | ||
| 4.óra 5.a Hanyecz Anita | ||
| 4.óra 7.a Dancs Ágnes | ||
| 5.óra 7.b Magdó Levente |
Március harmadik hetében kétszer is színházi előadásra látogattak iskolánk alsó tagozatos diákjai.
Kedden Monoron a Művelődési Házban néztük meg a Hencegő nyúl című előadást. Állatszereplők segítségével a környezetvédelem fontosságára és a környezettudatos nevelésre hívta fel a figyelmünket ez a darab. A tanulságos mese nagyon tetszett a gyermekeknek.
Csütörtökön szintén vonattal utaztunk, de már Budapestre a Pesti Magyar Színházba. 110 tanulót kísértünk fel életük első nagy színházi előadására. Szabó Magda híres regényéből készült Tündér Lalát néztük meg.
Tündér Lala, a valaha volt legcsintalanabb tündér, Tündérország királynőjének, Írisznek a kisfia. Az édesanyjától lopott szárnnyal Lala meglátogatja az emberek veszedelmes, de gyönyörű világát, új élményeket és új barátokat szerez. Azonban kis híján nagy bajba sodorja Tündérországot, kiszolgáltatva a gonosz varázsló, Aterpater intrikáinak.
A zenés darab minden perce tetszett gyermekeinknek, sikerült a színház utáni érdeklődést felkelteni bennük. Már izgatottan várják a következő előadást!
Iskolánk tanulói vízcseppet formáztak, hogy felhívják a figyelmet a víz fontosságára, védelmére.

Kedves Szülők!
Kérjük olvassák el a Monori Tankerületi központ közleményét a 2024-25-ös tanévben az általános iskolai beiratkozás rendjével kapcsolatban!
Hanyecz Anita
igazgató
