A projekt témája: Magyarország nemzeti parkjai
„A természet hatalmas, az ember parányi. Ezért aztán az ember léte attól függ, milyen kapcsolatot tud teremteni a természettel, mennyire érti meg, és hogyan használja fel erőit saját hasznára.”
A nemzeti park a Természetvédelmi Világszövetség meghatározása szerint olyan terület, amelynek ökológiai egységessége megőrzendő a jelen és a jövő generációi számára, amely megvédendő mindenfajta mezőgazdasági és ipari hasznosítástól, és amelyen lehetőség nyílik nemcsak tudományos hanem oktatási és szabadidős tevékenységek végzésére is.
Magyarországon 1850/1971. és 1851/1972. számú OTvH határozattal hozták létre az első nemzeti parkot. Ez a Hortobágyi Nemzeti Park volt. Utolsóként az Őrségi Nemzeti Park alakult meg 2002-ben. Ma hazánkban 10 nemzeti park van.
(tovább…)
A második óra végét jelző csengőszó 2017. június 2-án 39 diák számára mást jelentett, mint az év többi napján.
Az is érdekes tud lenni persze, hogy mi van a tízórais kosárban, de ők ezen a pénteken ennél egy picivel azért több izgalomra számíthattak. Azt az osztályonként néhány gyereket, akik a 2016/2017-es tanévben a legtöbbet nyújtották tanulás és közösségi munka terén, iskolánk egy kirándulással ajándékozta meg. Brigi néni, Deni néni, Eszti néni és én kísértük el őket a Szemlő-hegyi-barlangba Réka néni szervezésében.
2017. május 28.
A háromfordulós Herman Ottó Természetismereti Tesztversenyen ebben a tanévben 296 általános iskola 880 III., 920 IV., 770 V. és 740 VI. osztályos tanulója vett részt.
Az első fordulót március elején az iskolánkban írták meg diákjaink, és aki itt elérte a 65%-ot, továbbjutott a második fordulóra. Iskolánkban 12 szerencsés diák volt: Szatmári János László 3.a, Nagy Gábor 4.a, Tóth Ákos 4.a, Barcsai Virgínia 4.b, Halasi Zsuzsanna 4.b, Schlagmüller Noel 4.b, Vaszi Rómeó 4.b, Debreczeni Anna Laura 5.a, Juhász Sára 5.a, Jutas Rebeka 5.a, Szűcs Laura 5.a, Vartik Fanni Laura 6.a.
2017. április 8. Budapest.
Az ország egyik legnépszerűbb szabadidő-sport eseménye, a Telekom Vivicittá idén is megrendezésre került Budapesten az 56-osok terén. Mind a 28166 futó célba ért, szombati napon 12600-an futottak, köztük iskolánk tanulói.
A Minicittá (2500m) futamai12 órakor kezdődtek, melyből az elsőn az egyéni indulók, az azt követő két futamon pedig az iskolai nevezők vitték dűlőre, ki a jobb.
A komoly megmérettetések 15 órakor kezdődtek a Midicittá futamaival.
A Midicittá (5000m) futamon iskolánk színeiben induló leggyorsabb férfifutónk Dzsupin Dávid 24:39-es célidővel (1135 indulóból a 166 helyen ért célba), míg a leggyorsabb női futónk Juhász Sára 29:21-el (1830 indulóból a 367. helyen ért célba). Gratulálunk nekik!
Köszönöm a kísérő tanároknak és szülőknek a segítségüket.
2017. április 26-27.
Kedves Diákok! Tisztelt Szülők!
2017. április 26-27.-én rendeztük a tavaszi PET palack és papírgyűjtést.
Az előgyűjtés során, valamint ezen a két napon a lelkes diákoknak és szülőknek köszönhetően 33794 db PET palackot és 11124 kg papírt sikerült összegyűjteni.
Ez jóval meghaladja a szeptemberben gyűjtött mennyiséget.
2017. március 6-10.
„A természet zöldje a növények és a fák élete. A zöld maga az élet.”
A projekt témája: A Föld nemzeti parkjai
A projekt megvalósításának helyszíne: Monorierdei Fekete István Általános Iskola
A projekt résztvevői: Fekete István Általános Iskola pedagógusai és diákjai
Környezetünk ritkaságait, szépségeit nemzeti parkok, tájvédelmi körzetek és természetvédelmi területek őrzik. Egyrészt egyedülálló ritkaságok, másrészt egyre csökkenő számú növény- és állatfajok élnek még ezeken a területeken. ÖKO-iskola lévén feladatunk felhívni a tanulók figyelmét arra, hogy nemcsak a védett növényeket és állatokat kell megóvnunk, hanem azok élőhelyét is.