Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Természettudományos délután

 

  
2019. 12. 9. Budapest

December 09-én ebédután, mi ötödikesek és a hatodikosok elmehettünk a Magyar Természettudományi Múzeumba.

Vonattal utaztunk, majd mikor megérkeztünk a múzeumba, csoportokra lettünk bontva. Így jártuk körbe a múzeumot. Rengeteg érdekességet láttunk. A múzeum bejáratánál felfüggesztve rögtön egy Megalodon (őscápa) csontváza „fogadott” bennünket. A Természetbúvár teremben megvizsgálhattunk, megismerhettünk nagyon sok kiállítási tárgyat pl.: emberi koponyát és csontokat, egy bálna állkapcsát, elefánt koponyáját, kitömött állatokat, köztük egy hatalmas medvét, akinek Kázmér volt a neve.

 

  

Lehetőség volt megvizsgálni ásványokat, kőzeteket. Mikroszkópok és UV lámpák segítettek az élményszerzésben. Ősembereket és azok lakhelyét láthattuk és egy hatalmas mamutot is. Videón megnézhettük a mamutok utolsó vándorlását. Ezután következett a Noé bárkája. Digitális videón megnézhettük hogyan változott a Pangea napjaink földrészeivé.


Nekünk nagyon tetszett ez a kirándulás, hiszen nagyon sok érdekességet láttunk, csak ajánlani tudjuk mindenkinek a múzeumba látogatást.

Hajdú Zsombor és Hajdú Csanád 5.a osztályos tanulók

 

  

Kereső

Archívum

KeresőKategóriákArchívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!