Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Iskolában az Erdő – különleges foglalkozás a Monorierdei Általános Iskolában

2026.május 5-én különleges élményben volt része a Monorierdei Általános Iskola alsó osztályos
tanulóinak. Intézményünk vendége volt Bacsi – Nagy Gergely erdőmérnök, a gödöllői ARBO -park
szakembere, aki az „Iskolában az Erdő” program keretében tartott interaktív foglalkozást
diákjainknak.
A program célja az volt, hogy a gyermekek játékos, élményszerű formában ismerkedjenek meg az
erdő élővilágával és a természetvédelem fontosságával. A tanulók érdekes történeteken, szemléltető
eszközökön és közös beszélgetéseken keresztül fedezhették fel az erdők titokzatos világát.
A foglalkozás során szó esett többek között:

  • az erdőben élő állatokról,
  • az agancs és a szarv közötti különbségről,
  • az állatok nyomairól és csontjairól,
  • valamint az erdei ökoszisztéma működéséről.

A gyermekek nagy lelkesedéssel kapcsolódtak be a programba, számos kérdést tettek fel, és
örömmel próbálták ki a bemutatott eszközöket is. A közvetlen, interaktív előadás élményszerűvé és
emlékezetessé tette számukra a természetismereti foglalkozást.
Ez a tartalmas és inspiráló előadás, amely hozzájárult ahhoz, hogy tanulóink még közelebb kerüljenek
a természet szeretetéhez és védelméhez.
Bízunk benne, hogy a jövőben is hasonlóan értékes programokkal gazdagíthatjuk diákjaink ismereteit
és élményeit.

Kereső

Archívum

Kereső



Kategóriák



Archívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!