2026.május 5-én különleges élményben volt része a Monorierdei Általános Iskola alsó osztályos
tanulóinak. Intézményünk vendége volt Bacsi – Nagy Gergely erdőmérnök, a gödöllői ARBO -park
szakembere, aki az „Iskolában az Erdő” program keretében tartott interaktív foglalkozást
diákjainknak.
A program célja az volt, hogy a gyermekek játékos, élményszerű formában ismerkedjenek meg az
erdő élővilágával és a természetvédelem fontosságával. A tanulók érdekes történeteken, szemléltető
eszközökön és közös beszélgetéseken keresztül fedezhették fel az erdők titokzatos világát.
A foglalkozás során szó esett többek között:
A gyermekek nagy lelkesedéssel kapcsolódtak be a programba, számos kérdést tettek fel, és