Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Színházlátogatások

Március harmadik hetében kétszer is színházi előadásra látogattak iskolánk alsó tagozatos diákjai.

Kedden Monoron a Művelődési Házban néztük meg a Hencegő nyúl című előadást. Állatszereplők segítségével a környezetvédelem fontosságára és a környezettudatos nevelésre hívta fel a figyelmünket ez a darab. A tanulságos mese nagyon tetszett a gyermekeknek.

Csütörtökön szintén vonattal utaztunk, de már Budapestre a Pesti Magyar Színházba. 110 tanulót kísértünk fel életük első nagy színházi előadására. Szabó Magda híres regényéből készült Tündér Lalát néztük meg.

Tündér Lala, a valaha volt legcsintalanabb tündér, Tündérország királynőjének, Írisznek a kisfia. Az édesanyjától lopott szárnnyal Lala meglátogatja az emberek veszedelmes, de gyönyörű világát, új élményeket és új barátokat szerez. Azonban kis híján nagy bajba sodorja Tündérországot, kiszolgáltatva a gonosz varázsló, Aterpater intrikáinak.

A zenés darab minden perce tetszett gyermekeinknek, sikerült a színház utáni érdeklődést felkelteni bennük. Már izgatottan várják a következő előadást!

Kereső

Archívum

KeresőKategóriákArchívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!