Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Csodálatos cirkuszvilág – cirkusztörténeti kiállítás

5.a és 6.a osztály

A XV. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál keretében cirkusztörténeti kiállítást rendeztek a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A kiállítás célja a cirkuszvilág sokszínűségének bemutatása volt.

A tárlaton régi és jelenkori cirkuszi tárgyak, kosztümök, cipők, plakátok, fotók, filmek, dokumentumok szerepeltek. Mindezek mellett átélhető élmények is társultak a kiállított tárgyakhoz. A tanulók kipróbálták magukat artistaként, beültek egy száz éves körhintába, virtuális kötélsétáláson és sok érdekes múzeumpedagógiai játékon vettek részt.

Ámulva néztük végig a kisfilmet egy magyar artistáról, aki biztosítás nélkül sétált a Duna felett kifeszített kötélen, 40 méter magasan.

Csoportunkat a cirkusz nyugdíjas zsonglőrei látták el szaktanácsokkal. Tanulóink a cirkuszi játékokkal fejlesztették koncentrációjukat és kitartásukat. Élményekkel gazdagodva tértünk haza a kirándulásról.

Fényes Bata Anna, tanárnő

Kereső

Archívum

KeresőKategóriákArchívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!