Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Zöldforgó Élménynap

Február 15-én délelőtt iskolánk tornatermében különleges élményben volt részünk. Zöldforgó Élménynap keretében a kiterjesztett valóság AR és a virtuális valóság VR technológia világába engedett betekintést a megrendezett kiállítás. A modern technika korunk legnagyobb kihívásaira, mint a klímaváltozásra, az energiapazarlásra, a túlfogyasztásra, az élővizek szennyezésére igyekszik válaszolni és megoldást kínálni a gyerekek nyelvén. Tanulóink kipróbálhatták a szemüveget, játékosan ismerkedhettek meg a technológiával.

Ezután koncertet adott az Alma együttes, amit már nagyon vártak a gyerekek. Az énekes, Buda Gábor közvetlen, humoros stílusával végig magával ragadta a gyerekeket. Ezt egyaránt élvezte elsős és ötödikes tanuló is. A Zöldforgó élménynaphoz kapcsolódó dalokat hallottunk a koncert első részében, de a várva várt „Nád a házam teteje” című dal meghozta az igazi koncerthangulatot. A zenekar bevonta a gyerekeket, így közös éneklés lett a vége. A váratlan meglepetés azonban akkor történt, amikor megkérdezte Gábor, hogy kinek van mostanában születésnapja. Egy ötödikes kislány jelentkezett, akit ki is hívott a színpadra. Neki szólt a Születésnapom című dal, amit aztán minden kisgyerek vidáman énekelt és kísérte tapssal, tánccal.

A koncert végén egy-egy osztály ezt az élményt közös fotózással örökítette meg, amit a zenekar szívesen vállalt.

Írta: Békési Ildikó, Greksa Lászlóné

Képek megtekintése