Monorierdei Fekete István Általános Iskola

Matematika verseny

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat
Körösök Vidéke Egyesület

A TIT, Körösök Vidéke Egyesület a korábbi évekhez hasonlóan az idén is meghirdette az 5 fordulós levelező baráti köröket matematika témakörben. Az 5-6. és 7-8. évfolyamok számára írták ki a gondolkodtató feladatokat. A döntő első hat helyezettjét oklevélben, valamint az első három helyezettjét könyvjutalomban részesítették. Az idei évben a matematika verseny első 5 fordulóját elektronikus formában bonyolították le, de a döntőt a TIT székházában tervezték megrendezni a legjobb eredményt elért tanulók számára. A járványhelyzet miatt a döntőt nem tudták a tervezettek szerint megtartani, így digitális formában került megrendezésre 2021. május 19-én.


A versenyre október 9-ig lehetett jelentkezni az ország bármelyik részéről. Az első fordulóra novemberben, a másodikra januárban, a harmadikra februárban, a negyedikre márciusban, az ötödikre áprilisban került sor. A feladatok eltértek a megszokott matematikai feladatoktól, különlegesek, érdekesek voltak, magas fokú logikai gondolkodással sikerült csak megoldani őket. A verseny nagy kitartást kívánt, hiszen minden fordulóban 5 komoly feladattal kellett megbirkózni a jelentkezőknek. Az 5. forduló után került sor a döntőre, a 6. feladatsor megoldására. Iskolánkból két tanuló vett részt ezen a versenyen és mindketten bejutottak a döntőbe, ahol megszerezték a dobogó legfelső fokát. Gratulálunk Hajdu Csanádnak és Zsombornak a kiváló eredményükért!

Fényes Bata Anna, osztályfőnök

Kereső

Archívum

KeresőKategóriákArchívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!