Monorierdei Fekete István Általános Iskola

DIÁKHÍR: Csillaglesen

2016. október 12. Albertirsa
Nemrégiben egy októberi délutánon moziban voltunk az osztálytársaimmal.
Tanítás után azonnal indultunk Albertirsára, ahová vonattal jutottunk el. A vonaton, miután helyet foglaltunk, a barátommal zenét hallgattunk. Negyed órás utazást követően megérkeztünk az irsai állomásra, ahonnan elsétáltunk a moziig. Útközben, aki akart, vásárolhatott inni- és ennivalót. Ezen a délutánon hűvös volt és az eső is csöpörgött, ezért jól esett, hogy végre leülhettünk a mozivászon elé.
Miután elhelyezkedtünk, megkezdődött a vetítés. Az alkotás, aminek a kedvéért érkeztünk, az idei kötelező olvasmány, az Egri Csillagok filmváltozata volt. A teremben megelevenedtek a könyv szereplői: Gergő, Vicuska, Jumurdzsák… . A történet gyorsan pergett, de ha jól figyeltünk nyomon tudtuk követni a regény történéseit.
Mire a film véget ért kinn már esteledett és mi gyors léptekkel indultunk az állomás felé, hogy hazajuthassunk.
Amikor Monorierdőn leszálltunk a vonatról, már sötét fogadott. Igyekeztünk vissza az iskolába a holminkért, majd mindenki az otthona felé vette az irányt, mert még várta egy kis tanulnivaló a következő napra.

Fajka Dávid 6.a osztályos tanuló

Kereső

Archívum

KeresőKategóriákArchívum

🡅 Vissza az oldal tetejére 🡅

Image

Copyright © Monorierdei Fekete István Általános Iskola
error: Content is protected !!