Most az érdekességekre utaztunk

A felső tagozatos diákok már több ízben voltak a Fővárosi Állatkertben, ez a kirándulás mégis különleges volt.
Most a „DÖKösökkel” kifejezetten az állati érdekességekre utaztunk.

Tovább bővíthettük biológiai ismereteinket a szavanna állatairól:
❖ Megtudtuk, hogy a zsiráf hatalmas (30-40 cm) kékes-fekete recés nyelve, kellemesen csiklandozza a kezünket, azonban nyála áporodott szagot hagy tenyerünkön.
❖ A zebra az állatkert legmosolygósabb állata, bár egy fogmosás igazán ráférne.
❖ A Bongó-ház lakói bizonyították, hogy közeli rokonaink; hiszen majomtestvéreink nagyon is emberi tulajdonságokkal rendelkeznek.
❖ A gorilla nyugodt természetű állat, szemébe villanó vakura hozzánk hasonlóan agresszíven reagál.
❖ Teljes az idill az orángutánoknál. Lone kisorángután egy pillanatra sem hagyhatta el anyukáját, bár többször megpróbálta.

A Varázshegy számunkra is tartogatott meglepetéseket. Az „Állatok akcióban” elnevezésű állatbemutató minket is elkápráztatott. Itt testközelből ismerhettük meg a vadon élő állatok táplálkozási szokásait.
❖ Az uhu hangtalan repülésével, fejünk fölött alig néhány centire elrepülve csapott le zsákmányára.
❖Madártársa a héja, a legfalánkabb ragadozó madár, aki izgalmában többünket is „megfésült” alacsony szárnyalásával.
❖ A baglyok csak a mesékben okos állatok.
❖ Él az állatkertben olyan madár, akinek 4 felnőtt férfiember az anyukája.

❖ Az ormányos medve találékony és ügyes állat, jutalomfalat reményében még a zárt szemetes kukából is könnyedén kijut.
❖ A vadászgörény gumi módjára hajlékony, azonban bűzös szagot árasztó kis kedvenc. Sétánk során meglepő dolgokat tapasztaltunk.
❖ A fókák tudnak a fejünk felett is úszni.
❖ Mókusmajmok szívesen szelfiznek velünk.
❖ Igazolódott, hogy a meséből ismert gyűrűsfarkú „Julien” maki tud táncolni

Összességében nagyon jó hangulatú kirándulás volt, sajnáltuk, hogy sötétedés előtt haza kellett érkeznünk.

DÖK
2016.10.14.